Wing Tsun Kung Fu Trénink Těla a Duše

Wing Tsun Trénink Nejen Těla, Ale I Duše

Když se budete probírat zkrz počáteční fáze tréninku Wing Tsun Kung Fu, pravděpodobně poprvé v životě si začnete plně uvědomovat své tělo a cítit každou jeho část a jak toto vědomí působí na váš duševní a emocionální stav.

Po relativně krátké době se začnete cítit uvolněně, budete vše brát úplně v pohodě a budete si nesmírně vědomi sami sebe a svého okolí.

WT Chum Kiu Shaolin SiPokud budete pokračovat ve vašem tréninku, sami uvidíte jak vaše tělo sílí, je štíhlejší, pružnější a vyrovnanější. Přirozeně začnete dýchat hlouběji a tím budete dávat více kyslíku do vašeho těla.

Naučíte se jak správně tyto nové pohyby vykonávat a přitom zůstat úplně uvolněný a připravený i v těsném kontaktu s vaším cvičebním partnerem.

V pozdějších fázích vašeho výcviku ve naší škole Wing Tsun Kung Fu Praha uvidíte (tj. v průběhu několika týdnů a měsíců – nikoliv let a desetiletí, jak je to známo v mnoha WT organizacích!), jak se vaše ruce a nohy stanou rozšířenou součástí vašeho tělesného smyslového aparátu.

Naučíte se jak si utvořit kontakt s končetinami útočníka a doslova ho přinutit, aby vám přesně “řekl”, co se snaží udělat, na jakou část vašeho těla míří a kterým směrem se jeho útočné končetiny budou pohybovat. Budete taky moct vycítit jak rychle a s jakou silou se tento útočník pohybuje.

Pokud jeho útoky ohrozí vaše “centrum” (hlavní cíle podél svislé osy vašeho těla), vaše paže na jeho útoky přirozeně vytvoří pružnou bariéru, která dostane vaše tělo do bezpečné polohy zatímco budete moct zaútočit na nechráněné části protivníkova těla. Váš protiútok bude proveden velmi uvolněně, rychle a přesně.

Tohoto docílíte velmi snadno s naším speciálním tréninkem, který naučí vaše tělo jednat prakticky na autopilot. Žádné zbytečné hypotézy, co když udělá toto, nebo tamto. Tímto způsobem bude moct vaše uvolněná mysl vnímat všechny pohyby útočníka, mít ho pod kontrolou a periferně i reagovat na další potenciální hrozby, které se můžou v okolí vyskytovat.

Ve Wing Tsun Kung Fu na vaší cestě k učení sebeobrany zjistíte, jak vaše tělo bylo navrženo se pohybovat, jak správně dýchat a jak správně relaxovat. Vlastně se naučíte jak skoro přijmout jakoukoliv nebezpečnou situaci, které vám může i ohrozit život, zcela uvolněně.

Takže v jakékoliv situaci budete mít vždy chladnou hlavu a budete vždy mít všechno pod kontrolou.

V důsledku této praxe, vaše tělo i mysl budou čím dál blíž propletené, až se nakonec stanou doslova “jednou jednotkou”.

Ve Wing Tsun Kung Fu se tedy naučíte pohybovat jen když to opravdu budete potřebovat Wing Tsun Sebeobranaa to s uvolněnou rychlostí, přesností, síle a intenzitě odpovídající požadované situaci aniž by jste stratili nervy a ztuhli na místě.

Jakmile si osvojíte tyto schopnosti, budete se moci duševně “otevřít” lidem se kterými trénujete neboť víte, že oni jsou na té samé cestě za sebepoznáním jako vy. I oni mají stejné problémy jako vy a jen se opravdu snaží být lepšími a to stejným způsobem, jakým vy se snažíte být lepšími.

Nakonec zjistíte, že to co jste se učili a trénovali byla po celou dobu jen forma aplikované filozofie v akci, cesta života, umění reagovat na okolí, metoda jak se vypořádat s realitou a jak se toto vše snadno přenese do všech aspektů vašeho života. Který bude šťastnější, plnější, vzrušující a daleko uspokojivější a uvolněnější než jste si to kdy dokázali představit.

Toto je opravdu třeba vyzkoušet na vlastní kůži. Wing Tsun Kung Fu je opravdu jiné než jakékoliv bojové umění a egoisty nebo agresivní jedince nestrpíme. Doufám, že se budete moct přijít podívat a zjistit hned z první ruky co vám Wing Tsun lekce můžou nabídnout. Těším se na brzkou shledanou.

 

S pozdravem,

Brett Slansky
Wing Tsun Kung Fu Instruktor

 

 

Back to Top