Wing Tsun Kung Fu Pro Ženy

Co Může Čínské Bojové Umění Wing Tsun Kung Fu Nabídnout Ženám?

kidnappingWing Tsun Kung Fu je jediné čínské bojové umění, které bylo založeno ženou pro ženy. Podle legendy, kterou poprvé v historii zapsal velmist Ip Man se říká, že WT bylo založeno ženou jménem Ng Mui.

Byla to buddhistická mniška z chrámu Šaolin, které se podařilo uprchnout společně s dalšími mnichy z hořícího kláštera.

Usadila se v malém chrámu v jižní Číně, kde spoznala dívku Yim Wing Tsun.

Podle legendy se říká, že dívka byla velmi krásná a toužil po ní jeden pouliční rváč. Yim Wing Tsun však byla zaslíbená někomu jinému a nevěděla si rady jak se dostat s této situace.

Ng Mui si ji vzala na jeden rok do svého chrámu na hoře Tai Leung a naučila ji její formu, dosud neznámého stylu kung fu.

Poté se vrátila zpět do vesnice a pouličnímu rváči řekla, že pokud ji porazí v boji, tak si ho vezme, ale když ne, tak se už nikdy neukáže. No a protože si tento chlapík myslel, že nad křehkou dívkou zvítězí, souhlasil.

Ovšem o několika sekundách byl krutě sražen k zemi a to i pokaždé, když zkusil jiný útok. Po Brett Zaneta Bong Pak Originalněkolika neúspěšných pokusech to přeci jenom vzdal a zmizel z vesnice.

Jelikož je to legenda, nemusí tento příběh být vůbec pravdivý, ale důležité je to, že tento bojový systém, který známe jako Wing Tsun Kuen, je založen na principech matematiky, fyziky a chemie takovým způsobem, že zdánlivě slabší jedinec se úspěšně dokáže ubránit i proti silnějšímu či agresivnějšímu protivníkovi.

Wing Tsun Kung Fu je jednoduchý systém,  na který nepotřebujete deset let aby jste jej byly schopný použít.

Tady je super video školy, kde je velmi dobře ukázaná sebeobrana pro ženy – Wing Tsun Kung Fu a jak jednoduchý je to systém:

 I se základy, které lze kvalitně a funkčně zvládnout během 3 měsíců, se budete cítit více sebevědomá a nic vás nevyvede z míry. Díky tomuto je Wing Tsun velmi populární všude na světě. Ovšem realita je taková, že více mužů navštěvuje pravidelné tréninky. A je to škoda, protože ženy by se cítily v bezpečí a potřebují to více než muži.

V dnešní době asi nebudete bojovat s nějakými bandity nebo pouličními rváči. Ale dovednosti, které se naučíte tréninkem Wing Tsun Kung Fu, budete moci použít v jakékoliv nebezpečné nebo stresové situaci ve vašem každodenním životě.

Stranovy kop proti chyceni

Sebevědomí vám může pomoci k vyšší pracovní pozici, vaše asertivní chování a suverenita vám může pomoci zbavit se nějakého otravného chlapíka, nebo jen pocit toho, že trénujete kondici aniž by jste musela chodit pravidelně do fitka a dělat nudné repetice zvedání činek nebo běhu na běžícím pásu.

Wing Tsun vám opravdu může změnit váš život. Ale povídat se o tom dá opravdu moc hezky, ale nejlepší je se vždy přesvědčit na vlastní kůži. Pokud máte zájem zkusit Wing Tsun Kung Fu, můžete tak učinit pomocí privátní lekce nebo skupinové výuky.

Tak neváhejte a vyplňte kontaktní formulář a pošlu vám další informace (Plus extra překvapení :-)).

Těším se na brzké shledání a společný trénink Wing Tsun Kung Fu!

 

S přátelským pozdravem,

BRETT SLANSKY
International Wing Tsun Instructor