Instruktor

Wing Tsun Kung Fu Instruktor:Brett Transp

Vaším učitelem Wing Tsun Kung Fu je Brett Slansky, který působil jako AWTO a EBMAS instruktor v čínské čtvrti ve velkoměstě New York City od roku 2001.  Později také založil školy WT v Syracuse a Utica.

Brett se věnuje bojovým uměním už od svých šesti let. Nejprve začínal s Kodokan Judo, pak Shotokan Karate, Hung Gar Kung Fu a od roku 1996 byl členem organizace EWTO, kde studoval Leung Ting Wing Tsun a Escrimu pod vedenim sihinga Jinřicha Kopeckého a SiFu Olivera Koeniga.

V roce 2001 odcestoval do USA trénovat přímo pod vedenim SiFu Emina Boztepe (šéftrenéra pro IWTA v USA a zakladatele EBMAS). Dále v New Yorku trénoval s mnoha výbornými mistry  z různých Wing Tsun – Wing Chun – Ving Tsun linií, aby si udělal obrázek i o jiných školách tohoto bojového umění.

V roce 2009 se Brett vrátil do České republiky a teprve v létě roku 2010 se rozhodl otevřít soukromé lekce Wing Tsun Kung Fu a nyní i lekce pro veřejnost v Praze.

Ale štěstí moc nepřálo. Jen pár zájemců mělo zájem o studiu sebeobrany, což bylo pro Bretta opravdu zvláštní. Nechápal, že lidé v České republice jsou až moc optimističtí co se týče sebeobrany. Mnoho lidí si totiž myslí, že jim samotným se nic ctát nemůže a že jen ostatní kolem nich budou obětmi nějakého agresivního chování nebo násilného činu.

Osobně Brett říká, že Wing Tsun je jako pojistka, kterou máte v kapse. Když ji nevyužijete, tak je to OK, ale když se Vám něco stane, tak máte alespoň nějaké odškodnění. Pokud ji nemáte vůbec a něco se Vám stane, tak pak holt budete mít smůlu.

Ovšem záleží potom na každém člověku jak si váží života a zdraví svého nebo svých blízkých.

Brett Slansky a Chris Collins Wing Tsun

S mistrem Chrisem Collinsem z Hong Kongu

V roce 2013 se Brett potkal s mistrem Christopherem Collinsem z Hong Kongu a jeho názor na Wing Tsun Kung Fu se změnil. Najednou viděl rozdíl mezi výukou v Hong Kongu a výukou, na kterou byl zvyklý v Evropě nebo USA u svých “západních mistrů!”

Jelikož je Wing Tsun východní bojové umění a má spoustu tréninkových metod, které fungují opravdu jinak, když se tomu snaží lidé ze západu dát západní metody tréninku s cílem zlepšit Wing Tsun.

V Hong Kongu takto vůbec nepřemýšlí, oni už vědí, že Wing Tsun metody fungují již několik desítek let, tak proč to měnit?

Možná na západě je módou každých deset let něco měnit, aby stále mohly tyto změny vynášet peníze svým vynálezcům. Nejdříve to byl lightcontact karate, pak fullcontact, pak zase MMA. Nebo se přidala jóga, pak pilates, TaeBo a teď třeba TRX trénink.

Nic proti těmto změnám v různých odvětvích, ale měnit kompletně techniky Wing Tsun jen aby se udrželi žáci se nejeví jako dobrý směr.

Jací studenti jsou vítáni na trénincích Wing Tsun podle instruktora Bretta:

“Mám zájem učit lidi, kteří opravdu mají zájem o Wing Tsun nejen jako o umění boje nebo sebeobrany, ale i o všechny metodiky, filosofie a zdravotní účinky, které toto bojové umění dělají výborným cvičením pro uvolněné tělo a mysl beze stresu…”

Od 1 září 2014 bude otevřena velká Wing Tsun akademie na Praze 4 WTKUNGFU.CZ – škola s neomezeným přístupem na všechny Wing Tsun Kung Fu lekce = až 39 hodin tréninku týdně a tímto budeme první školou v České republice, kde žáci budou moct trénovat a zdokonalovat své tělo a mysl.

Pokud máte zájem o studiu Wing Tsun (Wing Chun / Ving Tsun / Wing Tzun) Kung Fu, vyplňte formulář dole a Brett Vám sdělí vše potřebné.

 

WTSebeobrana-Header.png

Back to Top